Apple Watch Hakkında Bilmeniz Gereken Gerçekler

511

Apple yaptıysa almam gerekiyor diyorsanız, Apple firmasının bir telefona kamera koyup, video özelliğini bir sonraki telefonuna eklemesi, piyasaya çıkardığı bir cihaza 3G adını verip  3G’ye bir sonraki cihazda yer veren bir firma olduğunu unutuyosanız, Apple Watch’ın ilk nesil mamülüne atlamamanız için ciddi sebepler olacaktır

Kalp Monitörü Uygulaması
Apple Watch‘ın kendini övdüğü özelliklerinden biri olan kalp monitörü uygulaması eğer bileğinizde dövmeniz varsa sizde işe yaramayacaktır.

Gelen bir geri dönüş de Handoff’un, yani Siri sana söylüyorum özelliğinin tam olarak algılama yapamaması Yani Sevgilimi ara dedikten sonra Semih isimli bir arkadaşınızla muhattap olabilirsiniz.

 

Apple Watch Hakkinda Bilmeniz Gereken Gercekler1

Şarj etmiyor
Bu zaten tahmin edilen bir şeydi. USB ile saat mi şarj edilir, saatin pil ömrü 12 saat mi olur bre mendebur!
Saatin kordununda, kayışında problem var Yani tam olarak kitlenmiyor ve bilekten düşme riski var. işte size Apple. O saatin içine Jarvis’i koyar ama yüzlerce yıllık saat teknolojisinin en basit özelliğini beceremez.

Gelen eleştirilerden bir kısmı da kullanıcı arayüzünün çok karışık olduğu. Tarlaya ektim bostan modunda. Sadece saati göstereydi iyiydi.

Apple saatin ekranının kilit modunda iken size tek yapılış amacı için çalışmasını  yani saati göstermesi için elinizi üstünde biraz oynatmanız gerekiyor vee çalışmıyor. Yani telefondayken ‘’Abi bi saniye bakayım saat şuaan” tarzı hallere girdiğinizde bu iş kalbinizi biraz acıtabilir.

çoğu zaman yavaş performans sunuyor. Milyon dolarlık tasarımla bile saatlerin lanetinden geri kalmaması da ne güzel. Geri kalıyor alet.

Apple’ın kendi uygulamaları ya da Twitter vb gibi uygulamaları hariç üçüncü parti uygulamaları pek de iç açıcı değil hatta sürekli çöktüğüne dair de söylentiler var.

Apple Wacth çoğu insanın vücudunda (eğer sizde o şanslı insalardansanız) kaşıntı kızarıklık vs alerjik belirtiler yapıyormuş. Ne anladım ben o (Back To Future) dan.