Apple Watch 2 Nike+ Özellikleri Ve Fiyatı

273

Cupertino merkezli teknoloji şirketi Apple tarafından geçtiğimiz ay tanıtılan ve satışa çıkarılan Apple Nike+ saatini inceleyeceğimiz yazımızda özelliklerine ve tasarımına yakından bakacağız.

Apple ve Nike işbirliğiyle geliştirilen ve şirketlerin uzun soluklu ortaklığını perçinleyecek bir ürün olarak tanıtılan Apple Watch Nike+ spor aktiviteleri esnasında kişilerin en yakın arkadaşı diye nitelendiriliyor.

Çıkışı merakla beklenen ve satışa çıktığında ilgi gören saatin detaylarına gelelim:

Apple’ın geliştirdiği Watch Series 2’de olduğu gibi bu modelde de yerleşik GPS yer alıyor. Bu sayede telefon evde bırakılsa dahi saatin ekranından koşu temposunu, mesafeyi ve rotayı takip edebilmek mümkün oluyor. Bugüne dek üretilen saatler arasında en parlak ekrana sahip Watch Nike+ parlak güneş ışığı altında dahi kolaylıkla verileri ve yazıları görmeyi sağlıyor. Ve tabi ki son zamanların en çok aranan özelliklerden biri olan suya dayanıklılığa sahip saat ile 50 metre derinliğe kadar inilebiliyor.

Apple Watch SporKordon ile aynı dayanıklı ve hafif floroelastomer malzemeden üretilen Nike Spor Kordon, hafif yapısıyla dikkat çekiyor ve kordon üzerinde basınçlı kalıplama yöntemiyle açılan delikler sayesinde bileğin daha fazla hava almasına yardımcı oluyor.

og-img

İki şirketin ortaklaşa ürettiği saatin kadranı da özel olarak tasarlandı ve volt renginde oluşturuldu. Saatin içerisinde Nike+ Run Club uygulamasını başlatabilen yerleşik komplikasyona sahip.

Sporcular ve spor yapanlar için oldukça iyi yol arkadaşı diye nitelendirilen Watch Nike+ sayesinde motive bir şekilde antrenmanları tamamlamak mümkün. Koşu yaparken verilerin tamamını bir yerden takip edip ayrıntılara hakim olunabilir.

Yalnızca saat sahibine ait değil arkadaş ortamına ait bilgilere de ulaşılabiliyor. Güncel hava durumundan aktivitelere ilişkin anımsatıcılara kadar çeşitli ayrıntılarda saatin içeriğinde yer alıyor. Apple Watch Nike+ ile arkadaş ortamında kişiler birbirine destek olabiliyor, puan sıralaması kontrol edilerek yapılan son koşu paylaşılabiliyor.

Günlük hayatın hareketliliği içerisinde bazı planlar unutulabiliyor.  Apple Watch Nike+ ile bu durum artık tarih olacak. Çünkü hatırlatmalar sayesinde koşu saati vb aktivitelerin zamanı geldiğinde bildirim alınacak.

Apple ve Nike şirketlerinin işbirliği ile geliştirilerek satışa sunulan Watch Nike+ Apple sitesinde 1.399 TL’den alıcılarını bekliyor.