Apple TV (4.Nesil) İnceleme

776

Apple TV, yeni tasarım, uygulama mağazası, kişisel asistan Siri ve touchpad destekli yeni uzaktan kumandasıyla fark yaratmaya devam ediyor. Televizyonun geleceği olarak lanse edilen Apple TV 32 ve 64 GB’lık hafıza seçenekleriyle satışa sunulmuştur. Sizler için Apple TV’yi tüm detaylarını incelemeye çalıştık.

iPhone 6s etkinliğinde duyduğumuz ve adı konuşulmaya başlanan 4.nesil Apple TV nihayet kısa bir süre önce Türkiye’de de satışa sunuldu. Satışa çıkar çıkmaz testlerini gerçekleştirdiğimiz Apple TV, güçlü performansı ve gelişmiş özellikleriyle bir önceki modelden ayrılıyor.

İlk modeli 2007 senesinde piyasaya sürülen ve bazı görüşlere göre Apple için boş zamanlarını değerlendirdiği hobisi olarak görülen Apple TV her şeye rağmen 20 milyonluk satış adedine ulaştıktan sonra hobi olarak gözükmekten çıktı. Kendi içinde bulunan ve tvOS olarak adlandırılan işletim sistemini yazımızın ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğiz. Şimdi Apple TV’nin tasarımıyla incelememize başlayalım.

 

2007 yılında piyasaya sürülen ve bu zamana kadar Apple için bir hobi projesi olarak görülen Apple TV, 20 milyonluk satış rakamına ulaşmasının ardından bir hobi cihazı olmaktan çıkmış ve çok daha iddialı bir ürün haline gelmiş. tvOS olarak adlandırılan işletim sistemi sayesinde uygulamalar veya oyunlar yükleyebileceğiniz yeni Apple TV’nin sunduğu avantajlardan önce tasarımından bahsedelim.