Apple iPhone’larda S Dönemini Bitiriyor

872
Apple iPhone'larda S Dönemini Bitiriyor

Apple iPhone’larda S Dönemini Bitiriyor. Bildiğiniz gibi Apple, iPhone telefonlarında şu şekilde bir politika izliyor. 2 senede bir yeni kasa modeli piyasaya sürüp yeni kasa çıktıktan bir sene sonra “S” adıyla donanımsal olarak geliştirilmiş yeni model piyasa sürmek.

iPhone 7 daha piyasaya çıkmasa bile şimdiden, iPhone 7S te Apple Inc.’in OLED ekrana geçiş yapabileceği iddiaları bir süredir gündemdeydi. Gelecek yıl 2017’de piyasaya sürülecek olan bu yeni iPhone 7S‘le ilgili olarak ortaya atılan yeni bir iddia ise bu güne kadarki en yenilikçi iPhone modeliyle karşılaşabileceğimizi gösteriyor.

Yapılan bu iddialar doğruysa 2017 itibarıyla Apple Inc.’in iPhone serisinde yürüttüğü yukardaki yeni model politikası tamamen değişecek. Buna göre gelecek yıl firma iPhone 7S yerine direkt olarak iPhone 8’i piyasaya süreceği ve kendi döngüsünü kıracağı düşünülüyor.

Ünlü Analist Mark Moskowitz‘in kendi iddiasına göre iPhone 8‘de OLED ekran kullanılacak ve ayrıca uzun süredir beklenen kablosuz şarj özelliği de iPhone 8 ‘de yerini alacak. Diğer tarafatan yandan sürekli olarak kaldırılacağı düşünülen home tuşunun iPhone 8’le birlikte tarihe karışacağı ifade ediliyor. Touch ID’nin ekran üzerine entegre edileceği ve böylece home tuşunun ortadan kaldırılacağı da söylenenler arasında.

iPhone 8 tasarımında alüminyumdan vazgeçilip cam malzemenin kullanılacağı da dile getiriliyor. iPhone serisindeki bu değişikliklerin satışlar yüzde 10,3 oranında artı etki yapması bekleniyor. Doğrulanması şimdilik mümkün olmayan bu heyecan verici analizleri öğrenebilmek için uzunca bir süre beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Apple iPhone’larda S Dönemini Bitiriyor haberimizi paylaşmayı unutmayınız.

İlginizi Çekebilir; iPhone 8 Tamamen Cam Olacak