Apple Park Çok Yakında Açılıyor!

383

Merkezi Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan ünlü teknoloji şirketi Apple bir açıklama yaptı ve inşasına devam edilen kampüsün ne zaman açılacağına ilişkin bilgileri paylaştı. Detaylar haberimizde.

Geliştirerek piyasaya sürdüğü ve kullanıcılar ile buluşturduğu akıllı telefon iPhone modellerinin yanı sıra tablet, bilgisayar ve apple watch gibi ürünlerle de karşımıza çıkan Cupertino merkezli teknoloji şirketi Apple’dan yeni bir gelişmenin haberi var. Şirket bir basın duyurusu yaparak uzun zamandır inşası süren, görüntüsü itibariyle uzay gemisine benzeyen yerleşkenin ne zaman açılacağına ilişkin bilgileri verdi.

Apple Park ne zaman açılacak?

Nisan ayında çalışanlarına açılacak olan yerleşkenin detaylarına bakıldığında 175 dönümlük bir arazi üzerinde yer aldığı anlaşılıyor. Yaklaşık 12 bin insanın taşınmasının ise 6 ayı bulacağı düşünülüyor. Taşınma işlemleri sürerken ayrıca yaz boyunca da park alanı ve bazı binaların yapımına da devam edilecek.

iphone7-jetblack-select-2016

Apple Park teknoloji şirketinin unutulmayan kurucusu Steve Jobs’ın ölmeden önce planladıkları arasında bulunuyordu. Yerleşkenin Santa Clara Vadisi’nin kalbinde bir hayli dikkat çekici bir görüntüye sahip olduğu kesin. Bina halka şeklinde ve 2.8 milyon metrekare. Aynı zamanda dünyanın en büyük kavisli cam panellerine de sahip.

Cupertino merkezli ünlü şirket Apple Steve Jobs’ın anısını yaşatmak için kampüste bu yılın sonuna doğru kullanıma açılacak olan 1000 kişilik oditoryuma ise Steve Jobs Theatre adını verecek. Apple’ın söz konusu yerde ürün tanıtımlarını ve önemli konferanslarını gerçekleştireceği düşünülüyor.

Apple Park’ın içerisine dahil olan diğer alanlar arasında bir tane Apple Store, halka açık kafeterya ve bir tane de ziyaretçi merkezi mevcut. Yerleşkenin tasarımı Foster + Partners ortaklığına ait ve 17 megawatt’lık güneş panelleriyle beraber yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle besleniyor.

Teknoloji dünyasında yenilikler yaşanmaya devam ederken Apple’ın bu yerleşke ile farklı bir adım atacağı ve şirkete yeni bir soluk getireceği kesin. Ayrıca iş merkezinin teknoloji şirketleri adına dikkat çekici bir seviyede olduğu söylenebilir. Steve Jobs’ın anısının da yaşatılacağı yerleşkenin ne gibi gelişmelere sahne olacağını ilerleyen zamanlarda görmeyi umuyoruz. Bakalım, ABD’nin teknoloji şirketi Apple başka ne gibi planlarla karşımıza çıkacak?

 

kaynak:mediatrend.com.tr