Apple’ın Müthiş İddiası Doğru Çıktı

437

Apple‘da işe yeni başlayan birinin ismini duymanız size çok ilginç gelmez ama bu sefer durum çok farklı. Bilindiği üzere telefon tablet dizüstü vs. gibi platformlara üretim ve satış yapan Apple bir otomobil mühendisini işe aldı. Mühendisin ismi Chris Porritt olduğu açıklandı. Chris Porritt daha önce de Aston Martin ve Tesla gibi büyük firmalarda çalışmıştı. Ayrıca Chris Porritt’in de Apple da Gizli Geliştirmeler Bölümünde çalışacağı açıklanırken ne konuda çalışacağı açıklanmadı. Apple Otomobil mi çıkarıyor iddiaları uzun süre gündemde kalmıştı

Yakın gelecekte Apple Otomobil modellerinin Apple Store’larda satılmaya başlanması insanları şaşırtmayacak. Fakat bu arabanın kullanışlı olup olmayacağına otoriteler şüpheyle bakıyor. Hatta sosyal medya üzerinden bu arabanın benzinli mi yoksa elektirikle mi çalışacağı hakkında tartışanlar gözlendi.

Apple konuyla ilgili bir açıklama yapmazken apple kullanıcıların Apple Otomobil‘i hayalleri şimdilik beklemek zorunda gibi görülüyor.

 

apple car 5

 

Apple Otomotiv;

Piyasa değeri her geçen gün artan ve kasasındaki nakit parayla ne yapacaklarını bilmediklerini açıklayan teknoloji devi Apple’ın uzun süredir otomobil üreteceği ve modelin 2020’de piyasaya sürüleceği konuşuluyordu. Bu doğrultuda gerek Tesla gerekse bir çok otomotiv şirketinden mühendis ve uzman transfer ettiği söyleyen Apple firması bugüne kadar ki tüm iddiaları reddetmiş kabul etmemişti. Fakat bunlar son elde edilen verilerden sonra geçerliliğini yitirdi. İlk kez teknoloji devi Apple’in otomobil geliştirdiğine daie firma içinde ki yazışmaları ortaya çıktı. İngiliz The Guardian gazetesinin ele geçirip haberleştirdiği yazışmalarda Apple’ın sürücüsüz bir araç projesi üzerinde çalıştığını ve yakın zamanda (tahmini 2020 yılında) yollarda Apple markalı otomobil görebileceğimiz belirtilmekte.