Apple Music Sonunda Android Uygulaması Bitirdi

505

Apple Music Sonunda Android Uygulaması Bitirdi. Apple’ın en popüler servislerinden biri olan müzik servisi Apple Music 2015’in 30 Haziran ayında kullanıma sunulmuştu. 

Fakat Apple Music Android’e 2015’in Kasım ayını gelebildi. Bunlarla birlikte Apple Music android uygulamasının beta olması kullanıcıların birçok sorun yaşamasına ve kullanıcıların tepkilerine neden oluyordu. Neredeyse 10 aydır beta sürümünden ileri gidemeyen uygulama nihayet tam sürüme geçti.

Tam sürüme geçişle birlikte Android uygulamasında tasarımsal değişiklikler yaptı. Tam sürümde beta sık karşılaşılan bazı hatalar giderildi ve kullanıcılar için önemlisi ekolayzır özelliğinin gelmesi. Andorid uygulamanın settings bölümünde yer alan ekolayzır sayesinde müzik tutkunları kendi zevklerine göre bas ve tiz ayarlarını yapabiliyor veya hazırda bulunan ses düzenleri seçilebiliyor.

Apple Music uygulamasının kötü ve kullanıcıları üzüp tepki vermelerine sebep olan ise tam sürüme geçilmesinin ardından tekrar 3 aylık bir deneme sürecine geçilmeden ücretli sürüme geçilmesinin istenmesi. 10 aydır beta sürecinde olan uygulamaya bu süreçte üye olduysanız ücretsiz üyelik süresi dolduğu için tam sürümde de ücretli olarak devam etmeniz gerekiyor.

Apple’ın Spotify ye rakip olarak hazırladığı ve Apple kullanıcıları arasında çok büyük bir kitleye hitap eden uygula iOS cihazlardan sonra Android kullanıcılarını da kazanmayı hedefliyor.