Apple Kablosuz Şarj Desteği İçin Ne Planlıyor?

353

Teknoloji dünyasında hatırı sayılır bir yere sahip olan Apple şirketi iPhone serisi için önemli değişiklikler üzerinde mi çalışıyor? Bu konuya ilişkin detaylar haberimizde.

Apple ve iPhone artık bir bütün haline geldi diyebiliriz zira dünya genelinde çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen bir model. Yeni iPhone modelleri sırasıyla hayatımıza girmeye devam ederken seriye yönelik bazı raporlardan da söz ediliyor. Bilhassa teknoloji şirketinin köklü yeniliklere hazırlandığına dair raporlar bulunuyor. Analistlerin yorumlarını da işin içine girdiğinde ortaya farklı bir durum çıkıyor diyebiliriz.

Konuyla ilgili analistlerin yorumlarına gelecek olursak 2017 için üç farklı iPhone tanıtılacağı yönünde tahminlerin birleştiği söylenebilir. Bu tahminlerin haricinde cihazlara yönelik ortaya çıkan iddialardan biride kablosuz şarj özelliğine sahip olacaklarına dair. Apple ve iPhone hakkında yorumlar bu şekilde devam ederken şirket cephesinden ihtimalleri güçlendiren bir adım geldi.

open_graph_logo

Amerika Birleşik Devletlerinin önde gelen teknoloji firmalarından biri olan Apple’ın Qi adında kablosuz enerji sisteminin başındaki konsorsiyuma (Wireless Power Consortium) dâhil olması ilginç. Dolayısıyla konuya ilişkin yorumlarda kablosuz şarj teknolojisinin Apple’ın gelecek planları içerisinde yer aldığı yönünde oldu. Tabi bu durumu tek taraflı değerlendirmemekte fayda var zira sözü edilen şirketler birliği listesine dahil olması diğer aygıtlarına yönelik diye de yorumlanabilir.

Şu an için Apple tarafından üretilen iPhone serisi mobil cihazların içerisinde kablosuz şarj özelliği yok. Ancak araştırmacıların söylediklerine dikkat edecek olursak iPhone’larda söz konusu özelliğin bulunmasını isteyen geniş bir kullanıcı kitlesi mevcut. Hatta bir araştırma sonucuna göre tüketici kesimin yüzde 90’ının bir sonraki iPhone modelinde kablosuz şarj desteği istediği belirlendi.

Teknoloji sektöründe yer alan önemli teknoloji şirketlerinden Apple bir süre önce iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Bu cihazlardan sonra gelecek modelde haliyle merak ediliyor. Apple şirketinden resmi bir açıklama gelmeden konuya dair önemli bilgilere sahip olmak zor. Dünya genelinde büyük bir kitleye ulaşmayı başaran şirketin gelecek iPhone modeli ile başarısını devam ettirip ettirmeyeceğini bekleyip göreceğiz. Bakalım konuya ilişkin resmi bilgilere ne zaman ulaşılabilecek?

 

(Görsel temsilidir.)

kaynak:mediatrend.com.tr