Apple iTunes’ta O İşlemi Kaldırıyor

344

Apple ebeveynlerin çocuklarının iTunes hesabına her ay otomatik olarak para yükleyen işlevi iTunes Allowances ı desteklemeyi durduracağını açıkladı Firma bu işlev yerine kullanıcılarına ”Family Sharing” işlevinden faydalanmalarını öneriyor.

Firmadan kullanıcılara gönderilen epostaya göre 13 Nisan 2016’dan itibaren çocuklara harçlık yatırma işlevi durdurulmuş bulunuyor 25 Mayıs tan sonra ise mevcut ödemeler durdurulmuş olacak Hesapta kalan paralar ise alıcının hesabında kullanılabilir durumda bulunacak.

iTunes Allowances çocukların hesabına her ay önceden belirlenen 10 ile 50 dolar arasındaki parayı otomatik olarak yatırmaya izin veriyordu Böylece çocukların ebeveynlerin kredi kartı detaylarına ulaşması gerekmiyor çıkabilecek sorunlar önlenmiş oluyordu.

Apple kapatılan iTunes Allowances yerine satın almalarınızı ailenizdeki altı kişiyle paylaşmanıza izin veren Family Sharing i kullanmanızı öneriyor Firma çocuğunuzun size uygulama satın alma talebi göndermesini sağlayan Ask to Buy işlevini de kullanmanızı tavsiye ediyor.