Apple iPhone 8 Üretim Tarihini Öne Mi Çekti?

320

Teknoloji devi Apple’ın iPhone 8 üretim tarihini öne çektiği yönünde iddialar gündemde. Şirket tarafından üretilen ve dünyanın her tarafında kullanıcılar ile buluşan akıllı telefon modeli iPhone hakkında 2017 yılında büyük değişikliklerin yaşanacağı öne sürülüyor. Bu anlamda Apple’ın hem üretim hem de geliştirme süreci yönünden hazırlıklarının devam ettiği söyleniyor.

Apple 10.yılını doldurdu ve bu sebeple iPhone ailesinde bir değişikliğe gidileceği tahminler arasında yer alıyor. Standart iPhone 7S’in yanı sıra şirketin onuncu yılına özel olarak iPhone 8’in geleceği yönünde iddialar mevcut. Son bilgilerde iddiaları güçlendiriyor.

Peki, iddiaların içeriğinde neler yer alıyor?

Öncelikle edinilen bilgilerde Apple’ın iPhone 8 için üretim tarihini öne aldığı mevcut. Yani yeni modeller Eylül ayı içinde tanıtılacak fakat değişiklikler için yapılan hazırlıklardan dolayı üretim ve test süreci erkene alınacak.

Normal süreçte haziran-temmuz ve ağustos aylarında Apple’ın yaklaşık olarak 3 milyon yeni iPhone modeli ürettiği biliniyor. Eylül ayının başında ise üretim konusunda önemli bir süreç yaşanıyor. Bu yıla yönelik tahminler yaz döneminde 9 milyon iPhone 8 üretileceği yönünde.

iphone7-jetblack-select-2016

iPhone 8 modelinde yer alması beklenen özelliklerden bir tanesi ilk kez OLED ekran kullanılacak olması. Çok ince ekran çerçevelerine de sahip olacak. Cam kaplama arka kapak, home butonu, kablosuz şarj ve IP68 sertifikasının yanı sıra 10 nm sürecinde Apple A11 yonga seti de telefonun iddia edilen diğer özellikleri arasında.

Hem yenilikler içermesi hem de yüksek satış beklentisi dolayısıyla Cupertino merkezli teknoloji şirketi Apple’ın iPhone 8 için erken üretime girme süreci normal karşılanabilir. Satışa çıktığında ciddi bir ilgiyle karşılaşması durumunda stok sıkıntısı yaşanmaması adına bu tür bir hamle söz konusu olabilir.

iPhone 8’in fiyatının ise yüksek olacağı tahmin ediliyor. Tabii ki onuncu yıl için çıkacağı iddia edilen yeni versiyonu tercih etmeyenlerde olabilir. Bu durumda da iPhone 7S serisi var. Yeni seride 4.7 ve 5.5 inçlik boyutların yanında Apple A11 yonga seti, daha fazla RAM ve daha gelişmiş 3D Touch gibi özelliklerin yer alacağı belirtiliyor.

Apple’ın 2017 yılında iPhone’da ne gibi yenilikler gerçekleştireceğini bekleyip göreceğiz.

 

Kaynak: donanımhaber

(Görsel: iPhone 7)