Apple iPhone 6s Hakkındaki İddiaları Yalanladı!

193

Apple şirketinin gündemi bu aralar fazlasıyla iPhone 6s‘i kaplıyor. Öyle ki yaşanan batarya sorununa getirilen değişim kampanyası dahi dedikoduları önlemeye yetmedi. Konuya ilişkin detaylar haberimizde.

iPhone 6s modeline yönelik yorumlar bitmek bilmiyor. Yakın zamanda kullanıcılardan gelen batarya problemiyle ilgili şikayetleri değerlendiren Cupertino merkezli teknoloji şirketi bir değişim programı başlatmış, iPhone 6s sahiplerine yönelik batarya değişiminin gerçekleştirileceğini duyurmuştu. Daha sonrasında gelen yorumlar ise Apple’ın Samsung gibi bir şanssızlığa uğrayacağı yönünde oldu.

Samsung’un başına gelenleri kısaca hatırlayacak olursak bu yıl çıkartılan ve büyük umutlarla piyasaya sürülen Galaxy Note 7’lerin bataryasıyla ilgili sorunlar ortaya çıkmış, ardından telefonların bataryalarının patlaması ile firma gündeme oturmuştu. Uzun süre hakkında konuşulan Note 7’ler şirketin durumunu etkilemişti. Yaşanan üzücü olaylardan sonra Güney Kore’nin dev teknoloji isimlerinden olan Samsung olay sonrası kullanıcılardan özür dilemiş, telefonların toplatılacağını duyurmuştu.

Apple’ın iPhone 6s modelinde yaşanan batarya sorunu da Galaxy Note 7 ile birbirine benzetilince olanlar oldu ve ilerleyen zamanlarda bu modelinde patlama gibi bir ihtimali olabilir mi diye üzerine konuşulmaya başlandı.

Adsız

Şirket cephesinden açıklama ise gecikmeden geldi. Apple’dan yapılan açıklamada durumun az sayıda iPhone 6s modelini kapsadığı, bu telefonlarda da güvenlik konusunda bir sorun yaşanmayacağı belirtildi. Yani komplo senaryolarının bir anlamda yersiz olduğuna vurgu yapılmış oldu.

En son çıkartılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ların ardından yaşanan iPhone 6s batarya problemi Eylül-Ekim 2015 tarihlerinde üretilen ve piyasaya sürülen modelleri kapsıyor. Kullanıcıların mağdur olmaması adına Apple geçtiğimiz günlerde bir değişim programı başlattı. Apple Store’larda sorunlu bataryaların değiştirileceğine yönelik bir duyuru gelmişti. Son olarak belirtmemiz gerekirse bu değişim Türkiye’de bulunan iPhone 6s’leri de içeriyor.

iPhone 6s şu an raflarda alıcılarını bekliyor ve roze altın, altın, gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerini sunuyor. Model uzaktan kumandalı ve mikrofonlu Apple Earpods, saklama ve taşıma çantasını da içeriyor. Touch ID parmak izi sensörü, Barometre, Üç eksenli jiroskop, Dijital pusula ve İvmeölçer ise iPhone 6s’in diğer özellikleri arasında yer alıyor.

 

Kaynak:Ntv.com.tr