Apple iPhone 6s Bataryalarını Ücretsiz Olarak Değiştirecek!

243

Apple kullanıcıları için yeni bir tamir programı daha devreye girdi. İlk olarak iPhone 6 Plus ile başlayan süreç şimdide iPhone 6s ile devam edecek.

Bir süre önce kullanıcıların mağdur durumda kalmaması adına bir tamir programı başlatan Apple ekranında titreme olan ve dokunmatiğinde sorun çıkan iPhone 6 Plus’ları alarak toplamda 520 TL karşılığında onarımdan geçireceğini duyurmuştu. Bu telefon sahipleri açısından güzel bir haber zira hepimiz zaman zaman telefonlarımızı yere düşürerek istemeden de olsa zarar verebiliyoruz. Sonuç olarak akıllı telefonlar hassas cihazlardan sayıldığı için ekranlarında titreme ya da dokunma esnasında farklı problemlerle karşımıza çıkabiliyorlar.

Apple’da konuya uygun bir çözüm geliştirmek amacıyla tamir programı başlatmıştı ve iPhone 6 Plus’ı içine dahil etmişti. Aradan geçen zaman içerisinde şirketin bir telefon için daha program başlattığı ortaya çıktı. Bu defa ki model ise iPhone 6s oldu.

iPhone 6s kullananlardan gelen şikayetler arasında telefonun kendi kendine kapandığı yer alıyordu. Batarya kaynaklı olduğu tahmin edilen sorun için Apple bir çözüm geliştirdi ve bunu duyurdu. Başlatılan tamir programı ile iPhone 6s bataryaları ücretsiz olarak şirket tarafından değiştirilecek.

Adsız

iPhone 6s Özellikleri:

Renk Seçenekleri: Roze Altın, Altın, Gümüş, Uzay Grisi

Kapasite: 32 GB – 128 GB

Ağırlık: 143 gram

Ekran: 3D Touch özelliğine sahip Retina HD, 4.7 inç LED arkadan aydınlatmalı, 326 ppi yoğunlukta 1334 x 750 piksel çözünürlük, Ön yüzeyde parmak izine dayanıklı, yağ tutmayan kaplama, Birden fazla dil ve karakteri aynı anda görüntüleme desteği, Ekran yakınlaştırma

64 bit mimariye sahip A9 çip

Kamera: 12 megapiksel, Live Photos, Focus Pixels özelliğine sahip otomatik netleme, True Tone Flash Panorama (63 megapiksele kadar), Fotoğraflar için otomatik HDR, Pozlama denetimi, Seri çekim modu, Zamanlayıcı modu, Karma kızılötesi filtresi, Arka aydınlatma sensörü, İyileştirilmiş yerel ton eşleme, İyileştirilmiş pürüz azaltma, Yüz algılama

Video: Saniyede 30 kare 4K video kaydı, Saniyede 30 veya 60 kare 1080p HD video kaydı

Touch ID: Ana Ekran düğmesinde yerleşik parmak izi sensörü

Konum: Destekli GPS ve GLONASS, Dijital pusula, Wi‑Fi, Cellular, iBeacon ile mikro lokasyon

FaceTime Sesli Arama