Apple ın Bilinmeyen Gizli Sırları

1257
apple la ilgili gizli bilgiler

Apple ın Bilinmeyen özelliklerini olduğunu hiç düşündünüz mü. Apple markasını yakından tanıdığınızı mı sanıyorsunuz. ürünlerini kullanıyor olmak çoğu zaman tanıdığınız anlamına gelmiyor İşte Apple ‘la ilgili bilinmeyen gizli bilgilerden bazıları

1. Apple’ın piyasa değeri 700 milyar dolar ve yıl sonunda 750 milyar dolar olması bekleniyor. En büyük rakiplerinden Microsoft’un piyasa değeri ise 350 milyar dolar.

Apple 'ın Bilinmeyen 5 Sırrı

2. Apple ile Samsung yıllardır davalılar ve açıkçası birbirlerini de pek sevmiyorlar. Fakat buna rağmen iPad’lerin retinaekranlarını Samsung yapıyor.

Apple 'ın Bilinmeyen 5 Sırrı

3. Apple ürününüzün yanında sigara içmek ürününüzün garantisini geçersiz kılar. Özellikle Mac ürünlerinde geçerli bir kuraldır.

mac smoking Apple 'ın Bilinmeyen 5 Sırrı

4. Şirketin tam adı Apple Inc dir hatta firma ilk kurulduğunda ismi Apple Computer Inc ti

apple inc Apple 'ın Bilinmeyen 5 Sırrı

5. Apple ürünlerinin gizliliğini korumak için bir polis teşkilatı vardır bunlar içerikleri gece gündüz izlerler. Bir sızıntı olduğu zaman tüm telefon, tablet ve bilgisayarlarda tarama yaparlar. 2011 yılında bu teşkilat San Francisco Polisi kılığına girerek sızıntı yapan bir eve baskın düzenlemişlerdir.

apple polis Apple 'ın Bilinmeyen 5 Sırrı

6. Apple kasasında bulunan 145 milyar dolarlık nakitin büyük bir kısmını ABD dışındaki bankalarda tutmaktadır.

apple finans apple ilngin ozellikleri

7. Apple ın sembolü bilindiği üzere ısırılmış bir elmadır bunun anlamı tam olrak açıklanmasada bunun Adem ile Havva olayını simgelediği söylenmektedir. Simgenin Adem’in ısırdığı yasak elmayı simgelediği söylenmektedir.

apple simgesi adem

8. Apple’ın simgesininde Altın Oran kuralına göre ve kusursuz bir geometri ile çizilmiştir. Bu çizim şekli Leonardo da Vinci ‘den esinlenilmiştir.

apple geometri

Tabikide bu bilgiler yüzde 100 doğrudur diyemeyiz ama çok sağlam kaynaklardan edinilen bilgilerdir. Hatta apple ın çinde çocuk işçi çalıştırdığına dair iddialarda mevcut bu çocukların 14’ün se baskılardan dolayı intihar ettiği söyleniyor tabiki bunlarda söylenti ama bunlarıda bilmekte fayda var diye düşünüyorum. Hani olmaz ama belki lazım olur

apple ile ilgili ilnginç bilgiler  apple gizli bilgi  apple ilginç  apple simgesi  apple simgesi ne ifade ediyor  ısırılmış elma  apple ın tam adı sigara  apple sigara apple garanti apple sigara içmek apple polis apple gizli servis apple ne demek