Apple Cihazların Garanti Süresi Nasıl Öğrenilir?

176

Apple firmasına ait cihazlara sahip olanların zaman zaman kontrol etme ihtiyacı duydukları garanti süresinin nasıl öğrenileceğini sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.

İphone, ipad ya da dizüstü bilgisayar gibi Apple cihazların garanti süresini, ne zaman dolacağını öğrenmek isteyenler https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ sayfasına girebilir. Burada donanımın seri numarasını girerek gerekli bilgilere ulaşılabilir.

Yalnızca bu site aracılığı ile değil aynı zamanda müşteri hizmetleri ile de garanti hakkında bilgi almak mümkün. Kullanıcılar sahip oldukları cihaza dair bilgileri müşteri hizmetleri ile paylaştıktan sonra garanti süresiyle ilgili merak ettiklerini öğrenebilirler.

Adsız

iPhone, iPad, iPod touch, iPod, Mac veya başka bir Apple ürününün seri numarasını bulabilmek için öncelikle aşağıda yazdıklarımızı yapabilirsiniz.

*Ürünün yüzeyini kontrol edebilirsiniz.

*Ürün iTunes ile eşzamanlanıyorsa iTunes üzerinden bakabilirsiniz.

* iPhone, iPad, iPod touch, iPod veya Apple Watch’ta Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne bakarak bulabilirsiniz.

Ürünün kullanıcıda olmaması ya da açılmaması halinde Apple tarafından önerilenler şu şekilde:

*Ürününüzün orijinal ambalajı duruyorsa seri numarasını bulmak için barkodu kontrol edebilirsiniz.

*iPhone, iPad, iPod touch veya iPod’unuz varsa seri numarasını iTunes tercihlerindeki Aygıtlar sekmesinden bulabilirsiniz.

*Ürününüzün seri numarasını ayrıca orijinal ürün makbuzunda veya faturasında da bulabilirsiniz.

Apple şirketinin kullanıcıların dikkat etmesini istediği bir diğer nokta ise Apple kayıt numaralarında ve Apple donanım ürünlerinin seri numaralarında “0” sıfır sayısının bulunacağı ancak kesinlikle “O” harfinin bulunmayacağı.