Apple “Black Friday” Etkinliğine Katılma Kararı Aldı!

209

Teknoloji dünyasında son günlerde bir hareketlilik başladı. Black Friday olarak tanınan etkinlik ile birçok şirket tarafından yapılacak indirimler kapıda.

Amerika Birleşik Devletlerinde Black Friday olarak adlandırılan gün birçok şirket büyük indirimlerle müşterilerine kapılarını açıyor. Aynı etkinlik Kanada ve İngiltere içinde geçerli olduğundan bu sayede çok sayıda kişi tarafından ürünler rahatlıkla alınıyor. Özellikle Amazon gibi sitelerde online olarak satış yapan pek çok şirketin Black Friday etkinliğini kaçırmadıkları görülüyor. Kısaca hem vatandaş hem de satıcılar için karlı geçen bir gün oluyor. Etkinliğin bir diğer önemli detayı ise mağazaların o gün erken açılıp geç kapanması. Çoğunluğun bu şekilde fırsatlardan faydalanması sağlanıyor. Elbette firmalarda kazançlarını artırıyorlar.

Bugüne dek yapılan Black Friday etkinliğine ünlü isimler katılmıştı ancak Apple’ın adını daha önce yalnızca bir kere duymuştuk. Cupertino merkezli şirketin bu yılda katılmaya karar vermesi hem şaşırttı hem de sevindirdi.  Özellikle firmanın son zamanlardaki gözde ürünleri etkinlik sayesinde indirimli olarak meraklılarına ulaştırılacak. Bunlardan bir tanesi de Apple Watch olabilir.

Her yıl ABD’de büyük indirimlerin yaşandığı Black Friday için bu sene Apple’da katılımcılar arasında yer almaya karar verdi ve 25 Kasım’da başlayacak etkinlik için çalışmalara hız verildi.

111006055359-apple-logo-new-york-horizontal-large-gallery

Peki, teknoloji şirketi ne tür fırsatlarla kullanıcıların karşısına çıkacak?

Bu sorunun henüz net bir yanıtı yok. İki yıl önce katıldıkları Black Friday için iTunes hediye kartlarını seçen şirketin bu sene için farklı düşüncelerinin olabileceği tahmin ediliyor. Etkinliğe katılacaklarına dair yapılan duyuruda yer alan Apple Watch bir ipucu olarak değerlendiriliyor. Şirketin ürün yelpazesinde dikkat çekenlerden biri olan akıllı saatler belki de indirimle sunulabilir.

Apple etkinlikle ilgili planlarını sır gibi saklıyor. Hangi ürünlerin indirime gireceği, yalnızca mağazalarda mı fırsatların geçerli olacağı ya da internet üzerinden daha fazla kişiye mi imkanların sunulacağı hususunda net bilgiler bulunmuyor. Şimdilik bilinen tek şey Apple’ın iki yıl aradan sonra Black friday’de boy gösterecek olması.

ABD, Kanada ve İngiltere’de gerçekleşen etkinliğin Apple için ne zaman başlayıp ne zaman biteceğine dairde bir ipucu elimizde yok maalesef. Sıkı bir şekilde takip etmek, haberleri kaçırmamak bu anlamda oldukça önemli.