Çöpten Servet Çıktı

449
Apple Bilgisayar
Apple Bilgisayar

Apple Bilgisayar

Bir geri dönüşüm firmasının eline, nadir görülen Apple-I bilgisayarlardan geçti ve firmanın yöneticileri bu bilgisayarın satışından elde edilmiş parayı paylaşmak için bu bilgisayarı bırakan kadını arıyorlar.

Apple Bilgisayar
Apple Bilgisayar

Aygıt geri dönüşümlerinde uzmanlaşmış olan Clean Bay Area firmasına kocasının ölümü peşinden garajı temizleyen bir kadın tarafından içinde elektronik cihazlar bulunan bir grup kutu getirilmişti Sonrasında bu kutuları inceleyen şirket kutuların birinin içinde Apple-I bilgisayarın olduğunu fark ettiler. Steve Wozniak ve Steve Jobs tarafından el yapımı olarak bu bilgisayarlardan sadece 200 tane üretildiğinden dolayı, Apple-I bilgisayarlar açık arttırmalarda bir servet değeri taşıyorlar

Bu bilgisayar da geri dönüşüm şirketi tarafından kişisel bir koleksiyoncuya hatırı sayılır bir fiyata satılmış durumda. Şu anda ise Clean Bay Area tarafından bu bilgisayarı getiren kadın, elde edilmiş 200.000 doların yarı yarıya paylaşılması için aranmakta. Clean Bay Area’nın destek başkanı Victor Gichun kutuları getiren kadını net bir halde hatırladığını sadece herhangi bir kontakt bilgisi bırakılmadığı için kendisine ulaşmadığını söylemekte.