Apple Amerika Pazarınıda Kaybetti

598

Apple Amerika Pazarınıda Kaybetti. Teknoloji devi Apple hisse kayıpları, Çin’de kaybettiği isim hakı davası, dünya pazarında yaşadığı kayıplar ve hisse değerlerinde yaşanan ani düşüşlerden sonra ana vatanı Amerika’yıda en büyük rakibi Samsung!a kaptırdı. Bilindiği üzere dünyanın en büyük telefon üreticisi ünvanını elinde bulunduran Apple bu ünvanıda geçtiğimiz günlerde en büyük rakibine kaptırmıştı.

Dünya teknoloji devi olarak bildiğimiz Apple Steve Jobs’ın yokluğunda artık başarıları değil başarısızlıkları ile adından söz ettirmeye başladı. Son zamanlarda dünya pazarında akıllı telefon pazarında istediği başarıları yakalayamayan Apple, bu yetmezmiş gibi Samsung’un satışlarının yükselmesiyle yıllar sonra ilk kez liderliği Samsung’a bıraktı. Özellikle Samsung S7 modelinin dünyada gördüğü yoğun ilgi sonucu Apple’ı zirveden indirmeyi başaran Samsung bu sayede dünyanın en büyük telefon üreticisi oldu. Tüm bunlara rağmen kendi evi olan Amerika’da hala 1 numara olan Apple bu üstünlüğünüde çok fazla koruyamadı ve artık Samsung Amerika’nında en büyük telefon üreticisi konumuna yükseldi.

Amerika’da satılan akıllı telefonların yüzde 28.8’ini çıkaran Samsung, yıllar sonra ilk kez Amerika’nın en büyük telefon üreticisi konumuna yükseldi ve üstelik bu yıl çıkacak olan iPhone 7’nin beklentileri karşılamayacak olması da Samsung’un uzun bir süre daha zirvede kalacağı yönünde yorumlara sebep oldu.