Android’ten iPhone Nasıl Geçilir?

1091
Android'ten iPhone'a Nasıl Geçilir

Android’ten iPhone Nasıl Geçilir? iOS’a geçmeye hazır mısınız? Android aygıtınızdan yeni iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınıza geçiş yaparken yardım almak için Move to iOS uygulamasını indirin.

move-to-ios

 

Verilerinizi Android Telefonunuzdan iOS Telefonunuza Taşamak İçin Aşağıdakiler Gereklidir.

  • iOS 9 veya sonraki sürümleri
  • iPhone 5 veya sonraki sürümleri
  • iPad 4. nesil veya sonraki sürümleri
  • iPad mini 2. nesil veya sonraki sürümleri
  • iPod touch 6. nesil
  • Android sürüm 4.0 veya sonraki sürümleri

 

Android’ten iPhone Nasıl Geçilir?

Android’den Veri Taşı seçeneğine dokunun

Yeni Apple iOS aygıtınızı ayarlarken Uygulamalar ve Veriler ekranına gelin. Bu ekranda “Android’den Veri Taşı” seçeneğine dokunun, Ayarlama işlemini daha önce tamamladıysanız iOS aygıtınızı silmeniz ve baştan başlamanız gerekecektir. Aygıtınızı silmek istemiyorsanız içeriğinizi elle aktarabilirsiniz.

iOS’a Taşı uygulamasını açın

Android aygıtınızda “Move to iOS” uygulamasını açın ve “Sürdür” seçeneğine dokunun. Ekrana gelen hüküm ve koşulları okuyun ve “Kabul Ediyorum” seçeneğine dokunun, ardından “Kodunuzu Bulun” ekranının sağ üst köşesinde “Sonraki” seçeneğine dokunun.

Kodun gelmesini bekleyin

iOS aygıtınızda “Android’den Taşı” ekranında “Sürdür” seçeneğine dokunun. Ardından on basamaklı veya altı basamaklı kodun görünmesini bekleyin. Android aygıtınız İnternet bağlantınızın zayıf olduğuna dair bir uyarı gösterirse bu uyarıyı dikkate almayabilirsiniz.

 

Androidten-iPhone

Kodu kullanın

Kodu Android aygıtınıza girin ve devamın da “Veri Aktar” ekranının görünmesini bekleyin.

İçeriklerinizi seçin ve bekleyin

Android aygıtınızda aktarmak istediğiniz içeriği seçin ve Next (Sonraki) seçeneğine dokunun. Ardından Android aygıtınız işlemin tamamlandığını belirtse bile, iOS aygıtınızda görünen yükleme çubuğu dolana kadar iki aygıtta da başka işlem yapmayın. Taşıdığınız içerik miktarına bağlı olarak aktarımın tamamlanması zaman alabilir.
Aktarılan öğeler şunlardır: kişiler, mesaj geçmişi, kamera fotoğrafları ve videoları, web yer işaretleri, e-posta hesapları ve takvimler. Hem Google Play’de hem de App Store’da kullanılabilir durumdaysa ücretsiz uygulamalarınızdan bazıları aktarılır. Aktarım tamamlandıktan sonra App Store’dan eşleştirilmiş olan tüm ücretsiz uygulamaları indirebilirsiniz. Eşleştirilen ücretli uygulamaların tümü iTunes İstek Listenizde görünür.

iOS aygıtınızı ayarlama

iOS aygıtınızdaki yükleme çubuğu dolduğunda Android aygıtınızda Done (Bitti) seçeneğine dokunun. Ardından iOS aygıtınızda Continue (Sürdür) seçeneğine dokunun ve ayarlamayı bitirmek için ekrandaki adımları uygulayın.

Bitirme

Tüm içeriklerin aktarıldığından emin olun. Bir kısmı aktarılmadıysa aktarılmayan içeriği elle aktarabilirsiniz.
Android aygıtınızda bulunan uygulamaları edinmek mi istiyorsunuz? iOS aygıtınızda App Store’a giderek bu uygulamaları indirin.

 

Android’ten iPhone transfer için yardıma ihtiyacınız varsa;

İçeriklerinizi taşımayla ilgili sorun yaşıyorsanız aşağıdakileri kontrol edebilirsiniz:
Aktarım bitene kadar her iki aygıtta da başka bir işlem yapmadığınızdan emin olun. Örneğin, Android aygıtınızda Move to iOS (iOS’a Taşı) uygulaması tüm aktarım süresince ekranda kalmalıdır. Aktarım bitmeden Android aygıtınızda başka bir uygulama kullanırsanız veya telefon görüşmesi yaparsanız içeriğiniz aktarılmaz.
Android aygıtınızda Wi-Fi bağlantınızı etkileyebilecek uygulamaları veya ayarları kapatın. Örneğin, Sprint Connections Optimizer veya Smart Network Switch gibi özellikleri kapatın. Ardından tekrar deneyin.
Aygıtlarınızın her ikisini de yeniden başlatın ve tekrar deneyin.
Aktarım sonrası yardıma ihtiyacınız varsa

İçeriklerinizi aktardıktan sonra Mesajlar uygulaması beklediğiniz gibi çalışmıyorsa yardım alın.
Android aygıtınızdan taşıdığınız uygulamaları yeni iOS aygıtınızda görmüyorsanız bu uygulamaları App Store’da bulun ve yeni aygıtınıza indirin.
İçeriğinizin yalnızca bir kısmının aktarıldığını ve iOS aygıtınızda yer kalmadığını görebilirsiniz veya aktarım bitmemiş olmasına rağmen iOS aygıtınız dolu görünebilir. Bu durumda iOS aygıtınızı silin ve aktarımı yeniden başlatın. Android içeriğinizin kapladığı alanın iOS aygıtınızdaki kullanılabilir alanı aşmadığından emin olun.