Android’den iPhone’a Telefon Rehberi Nasıl Aktarılır?

206

Android ve iOS işletim sistemi kullanıcılarına yönelik hazırlanan çeşitli yöntemlerle sorunları çözmek günümüzde artık çok daha kolay hale geldi. Zor gibi görünen durumların basit bir iki seçenek sayesinde halledilmesiyle işlerin tamamlanması mümkün. Bu sorular arasında en çok merak edilenlerden birisi ise Android cihazdan iPhone’a ya da diğer Apple cihazlarına verilerin nasıl aktarılacağı oluyor. Yazımızda siz değerli okuyucularımız için konuya ilişkin çözümleri derledik.

Akıllı telefonların çeşitleri arttıkça kullanıcılar açısından seçim yapmak zor olabiliyor. Android kullanıcıları kadar Apple’ın kullanıcı sayısı da bir hayli yüksek. Hele son tanıtılan iPhone 7 modelleri sayesinde isimlerini sürekli gündemde tutmayı başarıyorlar. Diyelim bir Android cihazınız var ama artık iOS işletim sistemine sahip başka bir cihaz kullanmak istiyorsunuz. Ancak verileri nasıl aktarmanız gerektiği konusunda kafanız karışık. İşte bu durumu çözüme kavuşturmanın yolları:

Öncelikle birden fazla alternatif olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak Google aracılığı ile bunu nasıl yapabileceğinize bakalım.

android-iphone

Telefon rehberini Android telefondan iPhone’a aktarmak için yapılması gereken ilk şey Android telefonun güncel sürümde olmasına dikkat etmek. Ardından Ayarlar bölümüne girmeniz ve Hesaplar ve Senkronizasyon sekmesinde Gmail hesabınızı senkronize etmeniz gerekiyor. Bu adımdan sonra geriye birkaç küçük hamle kalıyor. iPhone cihazınızda yer alan Ayarlar bölümüne girip Mail, Kişiler ve Takvimler sekmesini seçmelisiniz. Sonrasında Gmail hesabınızı eklemeniz yeterli olacak. Kişilerin telefonda kullanılabilmesine dikkat ettikten sonra Android’den iPhone’a kişileri aktarma işlemini tamamlamış olacaksınız.

iOS 9 ile beraber hayatımıza giren bir diğer seçenek ise “Move to iOS” yani iOS’a Taşı uygulaması. Kabloya ihtiyaç duymadan verileri aktarmak bu programla artık mümkün.

Android cihazdan iPhone, iPad ya da iPod Touch cihazına geçiş yapmak eskiden oldukça zor ve karmaşık bir süreci içerisinde barındırıyordu. Ancak yaşanan gelişmeler ve getirilen güncellemeler sayesinde bu durum ortadan kalktı diyebiliriz. Günümüzde bazı basit yöntemler sayesinde Android işletim sisteminden iOS işletim sistemine geçmek sanılanın aksine kolay bir hale büründü. Apple kullanıcıları için önümüzdeki süreçte farklı yenilikler gelecektir. Gelişmeler yaşandıkça sizlere duyurmaya devam edeceğiz.