Android Instant Apps Özelliği Test Ediliyor!

181

Android işletim sistemi dünya genelinde çok sayıda kişi tarafından tercih ediliyor. İşletim sistemine yönelik çalışmalar sürdürülürken kullanıcıları yakından ilgilendiren bir gelişmenin haberi geldi. Bundan sonra uygulamaların bir kısmı indirilerek incelenebilecek. İşte detaylar.

Android işletim sistemine dahil edilen özelliklerine çok yakında bir yenisi eklenebilir. Konuyla ilgili testler devam ederken projeye göre Android kullanıcıları uygulamaların tamamı yerine bir kısmını indirebilecek. Bu şekilde hem uygulamanın kalitesini görme hem de ne tür özelliklerin bulunduğunu inceleme şansına sahip olabilecekler.

Google’a ait olan Android işletim sistemi dünya çapında yaygınlaşmaya devam ederken küresel anlamda lider konuma gelmeyi başardı. İşletim sisteminin yeniliklerle buluşturmak adına sürdürülen çalışmalarda haliyle gündeme geliyor. Android uygulama mağazası da oldukça geniş ve milyarlarca yazılımdan bahsediliyor. Doğal olarak kalitede konuşulanlar arasında yerini alıyor ki kullanıcılar açısından bunun önemli olduğunu söylemek mümkün.

the_biggest_risks_of_investing_in_google_stock

Her gün onlarca uygulamaya denk geldiğimiz internette yeterli kaliteye ulaşmak bazen mümkün olmuyor. Bu durumun önüne geçmek için Google şirketi de bir adım attı ve yaz aylarında bir özelliğin duyurusunu yaptı. Android Instant Apps adı verilen özelliğin detaylarında destekli bir uygulamanın tamamı yerine bir kısmının indirilerek kullanıcıların bir anlamda test etmesine imkân verilmesi yer aldı.

Özelliğin şu anda tüm kullanıcılar için geçerli olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Peki, başlangıçta belli sayıdaki kişiye ulaştırılan ve test edilen Android Instant Apps ne gibi şeyler vaat ediyor?

Kullanıcı dostu bir özellik olması amaçlanan Instant Apps daha az data paketi tüketmesi, uygulamanın ne gibi detaylara sahip olduğunun görülmesi ve daha sonrasında isteğe bağlı olarak tamamen yüklenmesi gibi özellikler ile kullanıcıların beğenisine sunulabilir.

Ünlü şirket Google’ın yapılan testlerin sonucunda alınacak geri bildirimler sonucunda servise yönelik kararını vermesi bekleniyor. Üzerinde çalışılan yeni servislerin ilk olarak teste tabi tutulması ilerleyen zamanlar için şirketlere yardımcı olabiliyor. Piyasadaki teknoloji devlerinden biri olan Google’da bu duruma önem vermesi ile tanınıyor. Bakalım Android Instant Apps ismindeki yeni özellik Android işletim sistemini tercih edenler için kullanıma açılacak mı?

 

kaynak:mediatrend.com.tr