Akıllı Telefonları Kameraya Dönüştürebilen Teknoloji Geliyor!

313

Teknoloji dünyasındaki yeniliklere kapılarını açmaya devam ederken elbette bundan karlı çıkanlar kullanıcılar oluyor diyebiliriz. Farklı fikirlerin görücüye çıkarıldığı ve satışa sunulduğu teknoloji sektöründe eski akıllı telefonlar içinde bir gelişme mevcut. İşte detaylar.

Müşterilerle buluşturulan ürünlere sürekli olarak bir yenisi ekleniyor. İlgi çekmesi için proje üretmeye devam eden şirketler cephesinden bu defa akıllı telefon dünyasına yönelik hamle geldi. Hemde eski akıllı telefonların yeniden değerlendirilmelerini içeren bir proje. Peki, ama nasıl?

İlginç fikirlere de ev sahipliği yapan teknoloji dünyasında akıllı telefonların önemi malum. Farklı özellikler, boyutlar ve tasarımlarda görücüye çıkarılan modeller daha önce piyasaya sürülenlerin yerine geçiyor. Tamda bu noktada oluşturulan bir proje ise eski akıllı telefonların tekrar ve farklı şekillerde kullanılmasını esas alıyor.

Topluluk finansmanı olarak değerlendirilebilecek Kickstarter’da seri üretime geçilmesi adına fon toplayan girişim tarafından oluşturulan ürün Pixlplay isminde ve ürün için gerekli olan fon ise kısa bir sürede toplandı. Bu yüzdende girişimin amacına ulaşılacağı tahmin ediliyor.

9d28d12127c8521510a8e57545cce34f_original

Pixlplay kullanımı nasıl olacak?

Ürün akıllı cihazların çocuklar tarafından kullanımına yönelik bir yeniliğe sahip ve bir tür kameraya dönüştürülmesini amaçlıyor.Çalışma prensibine gelince;

Pixlplay klasik 35mm kamera tasarımdan esinlenilerek geliştirildi ve etiket fiyatınında 25 dolar olarak planlandığı söyleniyor. Ürün Android ve iOS cihazlarla uyumlu olacak ve kulaklık girişi üzerinden cihaza takılacak. Pixlplay kolayca takılabilmesinin yanı sıra bilek kayışı üzerinden güvenle taşınabilecek. Böylelikle çocukların ekonomik bir fotoğraf makinesini deneyimlemesine imkan sağlanmış olacak. Bununla birlikte belirtmemiz gerekirse yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekimi ve kolay kullanım mümkün olacak.

Teknoloji cephesinde gerçekleşen gelişim son dönemde önemli bir seviyeye ulaştı. Akıllı telefon modelleri, akıllı saatler, tabletler, ve bilgisayar modelleri, güncellemeler derken ürün yelpazesi bir hayli genişlemiş oldu. Dolayısıyla yeni ürünler geldikçe bir önceki cihazlarında geri plana düşebilmesi söz konusu. Eski akıllı telefonların bu akıbete uğramaması için geliştirilen yeni ürünün kullanıcılardan nasıl geri dönüş alacağını şimdiden tahmin etmek zor ancak ilginç bir proje olacağını söyleyebiliriz. Bakalım, girişim amacına ulaşarak seri üretime geçebilecek mi?

 

kaynak:mediatrend.com.tr