Airpods Kablosuz Kulaklık Satışları Rekora Gidiyor!

823

Apple’ın yeni ürünlerinden bir tanesi olan Airpods kablosuz kulaklıklar şirketin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aydan itibaren kullanıcılarla buluşmaya başlayan Airpods kulaklıkları da ilgilendiren bir araştırma, sonuçlarıyla şaşırttı. İşte detaylar.

Apple kullanıcıları merakla bekledikleri yeni iPhone modellerine kısa süre önce kavuşmuştu. Telefonlarla beraber dikkat çeken bir ürün daha bulunuyordu Airpods kablosuz kulaklıklar! Gelen haberler Airpods’ların kablosuz kulaklık pazarında fırtınalar estirdiğine işaret ediyor.

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Apple Aralık ayı ile beraber beklenen Airpods kablosuz kulaklıkları satışa sunmuştu. Bu alanda dikkat çeken isimlerden biri olmayı başaran Apple’ın kablosuz kulaklık pazarını ele geçirdiği ortaya çıktı.

MMEF2_AV4

Airpods’ların kablosuz kulaklık pazarının dörtte birini ele geçirdi!

Slice Intelligent adıyla piyasada yer alan bir araştırma şirketi konuya ilişkin çalışma başlattı ve 353 bin 926 ABD vatandaşı ve aynı zamanda çevrimiçi alışveriş yapan kişinin dahil olduğu bir araştırmaya imza attı. Finalde ortaya çıkan sonuçlar ise şaşırtıcıydı. Paylaşılan verilerde Aralık ayı içerisinde Amerika Birleşik Devletlerinde satılan kulaklıklardan kazanılan gelirin yüzde 75’inin kablosuz modellere ait olduğu ortaya çıktı. Bu rakamın bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 50 artış gösterdiğinin de altı çizildi. Peki, dikkat çeken bu artışın arkasında yatan sebep ne?

İşte tamda bu noktada ortaya Apple’ın geliştirmiş olduğu Airpods kablosuz kulaklıklar çıkıyor çünkü artışta önemli bir role sahip olduğu söyleniyor. 13 Aralık itibariyle kullanıcıların beğenisine sunulan Airpods kablosuz kulaklıklar, kablosuz kulaklık alanındaki çevrimiçi gelirlerin yüzde 26’sına sahip.

Apple şirketine ait olan Beats verileri ise şu şekilde: 2015 yılının Aralık ayı ile 13 Aralık 2016’ya kadar olan süre zarfında Beats yüzde 24.1 ile zirvede yer alıyordu. Ancak bu durum Airpods kablosuz kulaklıkların gelişi ile değişti ve pay yüzde 15.4’e düştü.

Verilere göz attığımızda Apple hem Beats hem de Airpods kablosuz kulaklıklar ile pazarın yaklaşık yüzde 40’ına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Son olarak Apple’ın Airpods satışlarına ilişkin resmi verileri açıklamadığını belirtelim. Şirketin CEO’su olan Tim Cook ise bir süre önce Airpods kablosuz kulaklık satışlarının oldukça iyi gittiğini açıklamıştı.

 

Kaynak: ShiftDelete.Net