Acer Swift 7 Modelinin Özellikleri!

311

Tayvan merkezli bilgisayar şirketi Acer geliştirdiği bilgisayar modelleri ile müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor. Bugüne dek çıkarmış olduğu cihazlar ile çok sayıda kullanıcıya ulaşan şirkete ait bir dizüstü bilgisayar modelini bu yazımızda anlatmak istedik. İşte Swift 7 modeline ait özellikler ve diğer detaylar.

Dizüstü bilgisayarlar farklı model ve sahip oldukları içerikler ile yeni sahiplerini bekliyor. Teknoloji sektöründe yaşanan değişimlere bazen ayak uydurmak zor olsa da alternatifler bireylerin istediğine ulaşmasını mümkün kılıyor. Özellikle yanında bilgisayar taşıması gereken kişilerin aradığı özelliklere sahip dizüstü modeller ilgi çekiyor. Performansının yanı sıra estetik bir bilgisayar arayanlara hitap edebilecek bilgisayarlardan biri de Acer’in geliştirmiş olduğu Swift 7.

Acer Swift’in genel özelliklerini incelemeye başladığımızda ekran boyutunun 13.3 inç olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda IPS panelli ekranı Full HD çözünürlüğü de kullanıcılara sunuyor. Klavye bölümüne geçtiğimizde ise yüzeyin altın renkte olması dikkat çekiyor. Sağlam metalik yüzeyin yanı sıra dizüstü bilgisayarın ağırlığının yalnızca 1 kilogram olduğunu belirtelim.

Swift7-gallery-04

Bilhassa dizüstü bilgisayarlarda touchpad alanı kullanıcılar için önemlidir. İşlemleri kolaylıkla halledebilmek için fazladan bir mouse kullanmak istemeyenler için Acer bu anlamda oldukça cömert davranmış ve geniş bir touchpad sunmuş. Böylece hem tasarım anlamında güzel bir değişikliğe imza atılmış hem de işlevselliğe katkıda bulunulmuş diyebiliriz. Tuş takımına dair birde detay mevcut ki o da arka aydınlatmasına sahip olmaması.

Acer Swift 7 modelinde 8 GB DDR3 belleği ve ayrıca 256 GB SSD yer alıyor. Acer’in bu modeli işlemcisi ile beraber 1.30 GHz ve 3.60 GHz tavan frekans aralığında çalışıyor. Şirketin sunmuş olduğu değerlere bakacak olursak pil süresi 9 saate kadar çıkabiliyor. Bu da kullanıcılar açısından önemli bir unsur.

Bilgisayar alanında yaşanan gelişmeler özellikle teknoloji ile ilgilenenler tarafından yakından takip ediliyor. Apple, Samsung gibi kullanıcılar ile buluşan markaların yanı sıra uzun yıllardır piyasada olan Acer gibi firmaların ürettiği cihazlar ilgi görmeye devam ediyor. Şirket masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar gibi çeşitli alanlarda ürünleri ile yer almayı sürdürürken sektördeki rakiplerinden geri kalmamak adına bilgisayar anlamında çalışmalarının devam etmesini bekliyoruz.

 

Kaynak:teknoplato.com