60 TL ile iPhone 5’iniz iPhone 6 Oluyor

602

Apple’ın iPhone SE modeline ya da aynı tasarımdaki iPhone 5 ve iPhone 5S modellerini iPhone 6 gibi göstermek isteyenler için Çinliler bakın ne yapıyor?

Bilindiği gibi Apple iPhone 6’yı piyasaya sürdükten sonra 4 inçlik modellerini artık üretmeyeciğini açıklamıştı. Fakat kullanıcılardan gelen yoğun talep yüzünden bu sözünü tutamadı ve iPhone 6 kadar güçlü donanıma sahip iPhone 5 tasarımında iPhone SE’yi piyasaya sürdü. Aslında bir çok görüş Apple’in iPhone SE’nin değil iPhone 5S’in piyasaya sürdüğüvkonusunda hem fikirler.

iPhone 5 kullanıcılarının bir kısmı yeni telefon almak istemediğinden, yada yeni aldıkları iPhone SE modelinin görüntüde iphone 5 modelinden farkının olmamasından dolayı SE almaktan çekiniyordu.

İşte bu durumu fark eden Çin”li üreticiler bu krizi fırsata çevirdi. iPhone5 veya iPhone SE modellerininin tasarımını iPhone 6 ya çeviren kasa imal etti. Ali Express ve Ebay tarzı sitelerde ortalama 20 dolar civarına satılan bu kasayı kendi telefonunuza monte etmek için profesyonel yardım almanız gerekecek. Çünkü kasanın değişimi için telefonun tüm parçalarını sökmeniz gerekmektedir.