4.5 G Resmen Basşladı. İşte Merak Edilenler

373

SIM kartı uyumlu olan artık 4.5G ile internete 10 kat daha hızlı bağlanabilecek. Tamam ama başka neler değişecek.

Türkiye’de ki abonelere artık 4.5 G sunulmaya başlandı 3G ye göre en az 10 katına kadar daha hızlı internet e sahip olacağız. Hatta evlerde kullandığımız sabit internetler bile 4.5 G nin yanında düşük kalacak. Belki bu durum biraz kötü çünkü çoğu masaüstü bilgisayar telefonlara bağlanamıyor…

Öncelikle yapmamız gereken eğer 4.5 ye uyumlu bir telefonumuz varsa operatör sevsimizin bir şubesine gidip SIM kartımızı yenilemek. 4.5 G öncesi bunu ücretsiz yapıyorlardı hatta hediye internet veriyorlardı umarım bunun için geç kalmamışsınızdır.

Peki benim telefonum 4.5 G ye uyumlumu

Bunu öğrenmenin en kolay yolu hiç bakmadığın SMS lerine bir göz at muhtemelen operatörün sana bununla ilgili bir ton mesaj atmıştır. Eğer gerçekten yoksa gene bir şubeye gidip öğrenebilirsiniz işiniz kolay olduğu için karşılama vs çok güzel yapıyorlar.

SIM kartını değiştirdim ama hala 3G de

Çünkü telefonda ayarlarını henüz yapmadın. Hemen ayarlar bölümünde hücresel bölümüne geç dolaşım seçeneklerinde ki 3G sekmesini LTE yada 4G ye getir bir kaç saniye bekle ve işte hazır şişkin faturalar dönemine hazırsın..