2016 Yılının En İyi Android Uygulamaları Açıklandı!

274

Android platformu dünya genelinde fazlasıyla tercih ediliyor ve buna bağlı olarak uygulamaları her geçen gün yenileniyor, kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Bir yıl içerisinde geliştirilen uygulamalar araştırmalara da konu oluyor. Son olarak 2016 yılına ait Android uygulamaları arasından en iyilerinin bir listesi yapıldı ve PC Mag tarafından paylaşıldı.

1.Dolphin: KDE masaüstü ortamının dosya yönetici uygulaması olarak hizmet veriyor. Özelliklerinden bir tanesi çok sayıda dizinde aynı anda çalışmayı destekleyen sekmeli bir yapıya sahip olması.

2.Firefox: Tam adı Mozilla Firefox olan internet tarayıcısı çok sayıda kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Firefox, XUL kullanıcı arayüzü ile geliştirildi.

3.Opera: Gömülü sistemlerin dahil olduğu pek çok işletim sistemi ve düzlem için geliştirildiği bilinen Opera Software imzalı ağ tarayıcısı olan Opera, hem bilgisayar hem de cep telefonu gibi düzlemlerde kullanılabilmesi ile dikkat çekiyor. Sekmeli gezinti ve açılır pencere engelleyici özelliklerine sahip tarayıcı dahili arama ve dahili indirme yöneticisi ile de kullanıcılara hizmet veriyor.

BigApps

4.Yelp: 2004 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde kuruldu. 2012 ile beraber Türkçe hizmet vermeye başlayan uygulama özellikle yurtdışında bir hayli tercih ediliyor. Yelp uygulaması online rehber olarak biliniyor ve mekanları ziyaret eden kişilerce yapılan yorumları içeriyor.

5.Inbox by Gmail: Gmail günlük hayatımızda sıkça kullandığımız uygulamalar arasında yerini alıyor. Mailleri kontrol ederek düzenleme yapmayı mümkün kılan Gmail, yeni bir sistem ile karşımıza çıkıyor. Mobilde ve bilgisayarda rahatlıkla kullanılabilen Inbox by Gmail, arama yapmayı kolaylaştırıyor, Google uygulamalarına erişimi mümkün hale getiriyor. Gmail ile arasında bazı farklılıkların olduğu belirtiliyor.

Instagram ve Snapseed‘de 2016 yılının en iyi uygulamaları arasında gösterildi. Instagram bir süre önce Facebook tarafından satın alındı ve kullanıcılarla yeni özellikleri buluşturmaya devam ediyor. Instagram’da yer alan hikayeler bölümü getirilen güncellemelerden bir tanesi. Bunun dışında birden fazla hesabı açık tutarak tek bir işlemle diğer hesaba geçebilmek artık mümkün. Son olarak ise yorumları beğenme özelliği uygulamaya dahil edildi.

Web tarayıcısı, sosyal paylaşım platformları, mail uygulamaları gibi pek çok alanda yenilikler şirketler tarafından yayınlanıyor. 2017 içerisinde hangi uygulamalar geliştirilecek, nasıl güncellemeler getirilecek merakla bekleniyor.